Jubileusz 50-lecia CCEE: Weźmie w nim udział przewodniczący KEP [DATA]

2021-09-06 17:43
Jubileusz 50-lecia istnienia CCEE
Autor: episkopat.pl Jubileusz 50-lecia istnienia CCEE

Pod koniec września odbędzie się Zebranie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy. W tym roku obchodzony będzie jubileusz istnienia CCEE. Z tej okazji spotkanie odbędzie się w Rzymie.

Spotkanie zaplanowano na 23-26 września. Z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia CCEE, zebranie odbędzie się w Rzymie. Weźmie w nim udziałm.in. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący CCEE.

Sesję inauguracyjną Zebrania Plenarnego rozpocznie Eucharystia pod przewodnictwem papieża Franciszka w Bazylice Św. Piotra, 23 września o godz. 17. Na zakończenie Mszy św. z udziałem Ojca Świętego uczestnicy Zebrania Plenarnego odwiedzą na chwilę modlitwy groby papieży, którzy towarzyszyli CCEE. 24 września przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy zostaną przyjęci na Kwirynale przez prezydenta Włoch Sergio Mattarellę.

Czytaj także: Budapeszt: rozpoczął się drugi dzień 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

Temat wybrany na Zebranie Plenarne brzmi: „CCEE – 50 lat w służbie Europie – pamięć i perspektywy w kontekście Fratelli tutti”.

Rada Konferencji Episkopatów Europy

Rada Konferencji Episkopatów Europy (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae – CCEE) powstała w 1971 r. Sekretariat Rady mieści się w szwajcarskim Sankt Gallen. Zgodnie ze statutem z 1993 r. poszczególne konferencje biskupów reprezentowane są przez swych przewodniczących. Zadaniem Rady jest koordynowanie współpracy Kościołów lokalnych Europy.

Prymas Tysiąclecia cz_3