"Kaplica na kółkach", czyli nietypowa ewangelizacja w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

2021-09-15 11:01 Justyna Bieniek
kaplica
Autor: pixabay

Już niedługo w trasę po różnych zakątkach diecezji wyruszy Mobilne Oratorium Uwielbienia. Jak wygląda? To stary przerobiony foodtruck. Gruntowanie przebudowany pojazd stanie się miejscem modlitwy i adoracji.

Wierzymy, że dotrze do tych miejsc i miejscowości, gdzie rzeczywiście jest taka potrzeba. Tam gdzie ludzie sami nie mogą dojść do kościoła. To będzie szczególna przestrzeń do spotkania, do modlitwy. Mamy nadzieję, że będzie dokonywało się tam bardzo konkretne dobro- mówi pomysłodawca ks. Rafał Jarosiewicz, prezes fundacji SMS z Nieba.

Pojazd pojawi się wszędzie tam, gdzie nie ma kościoła czy kaplicy, ma być miejscem wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu- podkreśla też ks. Henryk Romanik, proboszcz parafii katedralnej w Koszalinie. I dodaje- traktuję ten pojazd, a właściwie dzieło boże, które się rozpoczyna jako próbę wyjścia na peryferie wiary, jako jeden ze sposobów zaproszenia do kościoła czy na modlitwę.

Mobilne Oratorium Uwielbienia wyruszy w trasę w sobotę 18 września. Start w Skrzatuszu podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych. Kaplica na kółkach ma odwiedzić także inne diecezje w kraju.