Kard. Krajewski na Ukrainie: Papież idzie z wami drogą krzyżową

2022-03-11 15:18
Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski
Autor: BP KEP

Papież Franciszek niestrudzenie oręduje za pokojem w Ukrainie – mówił we Lwowie kard. Konrad Krajewski. Papieski wysłannik podziękował też Polakom, że otworzyli swe domy przed uchodzącymi przed wojną. Podkreślił, że w Polsce nie ma obozów dla uchodźców.

Jałmużnik papieski wskazał, że jego wizyta skierowana jest bez wyjątku do całego narodu ukraińskiego. - Nie ważne, kto jakiego jest wyznania, z której części Ukrainy pochodzi, Ojciec Święty błogosławi wszystkim i zapewnia o swej bliskości – mówił we Lwowie kard. Krajewski. - Mimo że jest w Watykanie, cierpi razem z wami, przeżywa wszystko to, co się dzieje, błogosławi wam i modli się za was. Nie jesteście sami i tę drogę krzyżową, którą ma teraz Ukraina, Papież przeżywa razem z wami (…) i jak tylko może oręduje za pokojem. Wiecie dobrze, że na wieść o wojnie od razu udał się do ambasady rosyjskiej, prosząc o miłosierdzie, prosząc o pokój. Normalnie to głowa państwa wzywa ambasadora do siebie. Papież poszedł do ambasady w geście wielkiej pokory prosić o pokój, prosić, by ratować życie ludzkie – mówił kard. Krajewski.

Papieski wysłannik podkreślił, że Ojciec Święty jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy okazują miłość narodowi ukraińskiemu. - Dziękuje także Polakom, którzy przyjęli już ponad 1,5 mln Ukraińców, kobiet z dziećmi, nie do obozów, ale do swoich domów – mówił kard. Krajewski. - O tych, którzy pomagają drugiemu człowiekowi, Pismo Święte mówi, że są błogosławieni. Przyjechałem więc do kraju wielu ludzi błogosławionych, bo ta nieprawdopodobna rzeka pomocy i dobroci, która jest skierowana teraz w stronę Ukrainy jest niewątpliwie błogosławieństwem. Pozdrawiam was wszystkich od Ojca Świętego. Bądźcie błogosławieni – powiedział we Lwowie papieski jałmużnik.

Źródło: KAI