Kard. Nycz ustanowił nowe sanktuarium

2023-09-20 18:20
Nowe sanktuarium
Autor: Archidiecezja Warszawska

Kard. Kazimierz Nycz ustanowił kościół parafialny Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie - diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej-Pośredniczki Wszelkich Łask.

Dekret ustanawiający nowe sanktuarium wejdzie w życie w uroczystość odpustową w sobotę 7 października. Tego dnia o godz. 18, metropolita warszawski kard. Nycz będzie tam przewodniczył uroczystej mszy świętej.

Ustanowienie sanktuarium Matki Bożej Różańcowej to odpowiedź na stale rozwijający się kult maryjny w parafialnym kościele w Piasecznie.„Niech wierni przybywający do Sanktuarium doświadczają przemożnego wstawiennictwa Matki Bożej, doznają pociechy w strapieniach i umocnienia w radościach, a przez ufną modlitwę wypraszają potrzebne łaski dla siebie i całego Kościoła” – czytamy w dekrecie metropolity warszawskiego.

„Duszpasterzom, mieszkańcom parafii, jak również wszystkim, którzy przybywać będą do tego Sanktuarium, by uczcić Matkę Bożą i powierzyć Jej swe troski z serca błogosławię” – czytamy.

Historia kościoła sięga 1990 roku, kiedy powstał zamiar stworzenia w tym miejscu nowego ośrodka duszpasterskiego. Natomiast parafię utworzono w czerwcu 1993 roku. Początkowo wierni gromadzili się na modlitwie w tymczasowej kaplicy, ale w pierwszą sobotę lipca 1998 roku rozpoczęli budowę kościoła, którą ukończono we wrześniu 2001 roku.

W parafii-nowym sanktuarium uroczyście odprawiane są nowenny pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej połączone z indywidualnym błogosławieństwem oraz codzienne nabożeństwa różańcowe.

Źródło:archwwa.pl