Katowice: arcybiskup Galbas robił kanapki dla bezdomnych

2023-01-23 19:52 Justyna Bieniek
Arcybiskup robi kanapki
Autor: oblaci.pl

“Zupa w Kato” powstała pięć lat temu przy Wspólnocie Dobrego Pasterza. Co tydzień na ulicach Katowic rozdaje ciepłe posiłki dla bezdomnych. Wystarczy przyjść.

Zupa to dla nas próba wyjścia do człowieka, szczególnie tego na ulicy. Chodzi nie tylko o nakarmienie głodnych, ale przede wszystkim o przestrzeń spotkania – mówiła z okazji powstania inicjatywy Marta Pałasz ze Wspólnoty Dobrego Pasterza.

W ubiegłym tygodniu odwiedził ją biskup koadiutor archidiecezji katowickiej – abp Adrian Galbas SAC. W Punkcie Misyjnym przy ul. Opolskiej sprawował Eucharystię w kaplicy ośrodka. Na spotkanie z hierarchą przyszło wiele osób zmagających się z bezdomnością i uzależnieniami. Arcybiskup odwiedził również Klub Wysoki Zamek, który prowadzi wspólnota. I pomagał w przygotowaniu posiłku dla bezdomnych. Była to okazja nie tylko do wspólnej pracy na rzecz potrzebujących, ale również do rozmowy. Razem ze Wspólnotą Dobrego Pasterza arcybiskup był obecny na ulicach miasta podczas wydawania posiłków.

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Jej duszpasterzem jest jest o. Andrzej Kordek OMI.

Źródło: oblaci.pl, ekai