Kielce: dziecko w oknie życia

2022-02-21 13:22 Justyna Bieniek
Okno życia
Autor: Caritas

W Oknie Życia przy placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach zostawiono kilkudniowego noworodka. Jak informuje tamtejsza Caritas- chłopiec jest zdrowy i zadbany.

W sobotę, 19 lutego siostry nazaretanki, które mieszkają obok Caritas, usłyszały alarm, który załącza się po otwarciu okna. Jedna z zakonnic natychmiast pobiegła sprawdzić, co się dzieje. Już wcześniej zdarzały się sytuacje, że w oknie zostawiano m.in. dziecięce ubranka. Tym razem okazało się, że jest tam kilkutygodniowy chłopczyk.

Oprócz dziecka, siostry znalazły przy nim reklamówkę podręcznych artykułów do pielęgnacji niemowląt. Chłopczyk był zadbany i w dobrym stanie zdrowia. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko do szpitala na szczegółowe badania. Siostry wezwały też policję. W dalszej kolejności, chłopiec zostanie skierowany do rodzinnego pogotowia opiekuńczego, a stamtąd trafi do rodziny adopcyjnej.

To trzecie dziecko pozostawione w kieleckim Oknie Życia od początku jego powstania w 2009 r. Nad Oknem umieszczono słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II podczas homilii w Masłowie 3 czerwca 1991 “Każde dziecko jest darem Boga”.

Źródło:kielce.caritas.pl