Kraków: za kilka dni spotkanie młodych z całej Europy

2022-10-18 20:42
Młodzi u Jana Pawła II
Autor: episkopat.pl

W dniach 20-23 października w Krakowie odbędzie się Spotkanie Młodzieży w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy. Wezmą w nim udział przedstawiciele większości krajów europejskich.

W spotkaniu, które odbędzie się pod hasłem „Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II”, wezmą udział przedstawiciele większości krajów europejskich. Będą dyskutować o przyszłości młodzieży, ale zmierzą się również z obecnymi problemami i wyzwaniami, szczególnie związanymi z sytuacją wojny w Ukrainie. Ważnym punktem będą także świadectwa młodych osób, które przyjadą do Polski z różnych zakątków kontynentu. Opowiedzą m. in. o swojej osobistej relacji z Chrystusem, o byciu w Kościele i o powołaniu.

Wydarzenie wpisuje się, w organizowane w Krakowie w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy, sympozjum poświęcone młodzieży.  Otworzy je abp Gintaras Grušas, przewodniczący CCEE oraz abp Marek Jędraszewski, przewodniczący ad interim Komisji ds. Młodzieży CCEE.

Udział w spotkaniu potwierdziło 19 biskupów, 160 młodych oraz 30 kapłanów reprezentujących 29 krajów. Oficjalne otwarcie 20 października o godzinie 16:30 w Sali konferencyjnej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Nie zabraknie także wspólnej modlitwy. Zebrani codziennie będą gromadzić się na Eucharystii, a w piątek wezmą udział w modlitwie o pokój. Natomiast w sobotę o 16:30, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, odbędzie się Msza święta z polską młodzieżą.

Sobotnie wydarzenie to również kolejny krok w przygotowaniach do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. O 20:00 rozpocznie się wieczór uwielbienia, który będzie przedsmakiem ŚDM, bo poprowadzą go młodzi z kilku krajów.

Źródło: episkopat.pl, diecezja.pl