Kraków: zaproszenie na ekumeniczną modlitwę o pokój na Ukrainie

2022-03-01 13:52 Justyna Bieniek
Modlitwa ekumeniczna
Autor: Wspólnota Akademicka Jezuitów

"Chcemy zaprosić wszystkich do stanięcia przed Bogiem z prośbą o nadzieję dla cierpiących i by uzdolnił nas do niesienia pomocy wszędzie tam gdzie jest potrzebna" - piszą organizatorzy ekumenicznej modlitwy o pokój dla Ukrainy. Odbędzie się 3 marca w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Do udziału w modlitwie zaprasza Wspólnota Akademicka Jezuitów WAJ razem z przedstawicielami Polskiej Rady Ekumenicznej w Krakowie i Rady Dialogu Archidiecezji Krakowskiej.

"W tym trudnym czasie chcemy połączyć się w modlitwie o pokój, w solidarności z naszymi braćmi i siostrami z Ukrainy. Zapraszamy wszystkich chrześcijan na Ekumeniczną Modlitwę o Pokój" - ogłaszają organizatorzy poprzez uruchomione na Facebooku wydarzenie. Swój udział zadeklarowali katolicy oraz członkowie wspólnoty grekokatolickiej, polskokatolickiej i luterańskiej.

Początek modlitwy 3 marca 2022 r. o godz. 20 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przy ul. Kopernika 26.

Екуменічна молитва за мир для України

В цей важкий час ми хочемо об'єднатися у молитві за мир в солідарності з нашими братами і сестрами з України.Ми хочемо запросити всіх стати перед Богом з благанням про надію для страждаючих і щоб Господь зробив нас здатними допомагати всюди, де є потреба.Запрошуємо всіх християн на Екуменічну молитву за Мир для України- в четвер 3.03 o год. 20.00- у Базиліці НСГІ на вул. Коперника, 26 у Кракові.

Źródło: Wspólnota Akademicka Jezuitów