„La Croix”: w październiku prezydent Francji spotka się z papieżem

2022-09-29 15:26
Emanuel Macron
Autor: PRESIDENT OF UKRAINE VOLODYMYR ZELENSKYY Official website/wikimedia commons

Niecały rok po swojej ostatniej wizycie w Watykanie, prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie spotka się z papieżem Franciszkiem. Według francuskiego dziennika katolickiego „La Croix”, do tej audiencji dojdzie 24 października.

Szef państwa francuskiego przyjął zaproszenie Wspólnoty Sant’Egidio (św. Idziego) do udziału w kolejnym, organizowanym przez nią, dorocznym spotkaniu przedstawicieli religii świata w duchu Asyżu. Tegoroczna edycja odbędzie się w Rzymie w dniach 23-25 października pod hasłem „Wołanie o pokój – religie i kultury w dialogu”.

Francuski przywódca Emanuel Macron i prezydent Włoch Sergio Matarellą wezmą udział w inauguracji spotkania w centrum kongresowym La Nuvola w rzymskiej dzielnicy EUR. Następnego dnia Macron złoży wizytę w Watykanie, gdzie oprócz papieża Franciszka będzie rozmawiał także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem i sekretarzem ds. relacji z państwami abp Paulem Gallagherem. Będzie to trzecia wizyta prezydenta Francji w Watykanie.

Źródło:ekai