Lizbona: papież pierwszym pielgrzymem, który zapisze się na ŚDM

2022-08-31 17:28
ŚDM
Autor: sdm.polska.pl

Jak informują gospodarze przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, Franciszek będzie pierwszym pielgrzymem, który zarejestruje się w elektronicznym systemie, przygotowanym dla uczestników spotkania. Ten zostanie uruchomiony do końca października.

Od wielu miesięcy, organizatorzy ŚDM razem z watykańską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, pracują nad aktualizacją systemu rejestracyjnego, za pomocą którego uczestnicy zgłaszają swój udział. Prace polegają na dostosowaniu systemu, stworzonego przy okazji ŚDM w Krakowie, do programu i rozwiązań logistycznych, zaplanowanych na spotkanie w Lizbonie. Jak informuje koordynator tamtejszych przygotowań, bp Américo Aguiar, jego uruchomienie zaplanowano przed końcem października, a pierwszym pielgrzymem, który zgłosi swój udział, będzie Ojciec Święty, jak było to w przypadku rejestracji na ŚDM w Krakowie w 2016 r. i w Panamie 2019.

Jeśli rzeczywiście tak będzie, stanie się to kolejnym argumentem zaprzeczającym przypuszczeniom, że papież Franciszek planował swoją rezygnację przed przyszłorocznym spotkaniem młodzieży. Niezależnie od postępu prac w Lizbonie, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM w Polsce od miesięcy je promuje i zachęca młodych ludzi do zgłaszania się do punktów przygotowań w polskich diecezjach oraz parafiach.

Do najważniejszych wydarzeń, które pomogą młodym zmobilizować się do udziału w spotkaniu, należeć będzie publikacja corocznego papieskiego przesłania do młodzieży, obchody ŚDM w diecezjach w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada, a także pielgrzymka relikwii bł. Carlo Acutisa, która rozpocznie się 9 września.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dn. 1-6 sierpnia 2023 r. pod hasłem: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, na terenie całej Portugalii. Informacje o polskich przygotowaniach można znaleźć na stronie: sdmpolska.pl

Źródło:ekai