Łódź: 3 i 4 grudnia Zbiórka Żywności Caritas

2021-12-01 11:56
Caritas Łódź
Autor: Caritas Łódź

W piątek i sobotę, łódzka Caritas organizuje kolejną, dwudziestą zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej akcji. Na terenie archidiecezji zostanie przeprowadzona w 60 sklepach różnych sieci handlowych i lokalnych placówkach w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Zgierzu, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Koluszkach, Łasku, Ksawerowie, Rokicinach, Tuszynie, Moszczenicy i Konstantynowie Łódzkim.

W zbiórkę zaangażuje się 250 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas, Biura Wolontariatu i Punktu Pomocy Charytatywnej. Będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Na pewno przydadzą się herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych.

Zebrane artykuły trafią do potrzebujących w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek organizacji, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych. Można też ufundować paczkę z żywnością dla ubogich wpłacając darowiznę:https://dobromat24.pl/produkt/paczka-zywnosciowa-dla-potrzebujacych/

Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W dotychczasowych, łódzka Caritas zgromadziła 400 ton żywności, z której przygotowano ponad 50 tysięcy paczek dla potrzebujących.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl