Mija trzeci miesiąc wojny w Ukrainie. Jak pomagają Polacy wspierając Caritas?

2022-05-26 17:08
Mija 3 miesiąc wojny w Ukrainie. Jak pomagają Polacy wspierając Caritas?
Autor: caritas.pl Mija 3 miesiąc wojny w Ukrainie. Jak pomagają Polacy wspierając Caritas?

Wojna w Ukrainie trwa już trzy miesiące. Przez ten czas do naszych sąsiadów wysyłane są dary z całej Polski. Dużą rolę odgrywa Caritas Polska. Udało się zebrać ponad 100 milionów złotych! W jaki sposób pieniądze zostały wykorzystane?

140 milionów złotych - to wartość darów rzeczowych, które Caritas Polska przekazała Ukraińcom - zarówno uchodźcom, jak i tym, którzy zostali w ojczyźnie. Wojna na Ukrainie trwa już trzy miesiące, w tym czasie organizacja stara się pomagać jak najskuteczniej.

Czytaj także: Rusza Solidarna Paczka, czyli Szlachetna Paczka dla Ukrainy! Jak dołączyć?

- Ulepszamy logistykę w celu skuteczniejszego wsparcia mieszkańców Ukrainy, uruchomiliśmy dwa centra logistyczne Caritas - na terenie archidiecezji przemyskiej oraz lubelskiej. Utworzyliśmy również transgraniczny hub, który składa się z magazynu o powierzchni ponad 3 tys. metrów - mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska.

Dodatkową pomocą z Polski są dary w ramach akcji Paczka dla Ukrainy - Polacy za pośrednictwem Caritas mogą wysyłać ukraińskim rodzinom przesyłki z potrzebnymi produktami.

- Dzięki państwa hojności, wsparciu, dzięki polskim darczyńcom udało się już przekazać do potrzebujących ponad 30 tys.  paczek - dodaje Dubicki.

​Wartość darów wysłanych w Paczkach dla Ukrainy można szacować na 10 milionów złotych.

Sedno Sprawy - Marcin Przydacz