Misyjny Synod Dzieci już w sobotę! Srawdź listę gości specjalnych

2022-09-16 15:40
 Misyjny Synod Dzieci już w sobotę! Srawdź listę gości specjalnych
Autor: episkopat.pl Misyjny Synod Dzieci już w sobotę! Srawdź listę gości specjalnych

„Z Ojcem Świętym budzimy do misji” - pod tym hasłem w sobotę 17 września odbędzie się Misyjny Synod Dzieci. Na wydarzeniu pojawią się goście specjalni! Sprawdź listę zaproszonych osób.

Misyjny Synod Dzieci

Pod hasłem „Z Ojcem Świętym budzimy do misji”, 17 września, na UKSW w Warszawie, odbędzie się Misyjny Synod Dzieci. Będzie to czas świętowania uznania za papieskie Dzieła Misyjnego Dzieci.

Rok 2022 jest szczególnym czasem dla Papieskich Dzieł Misyjnych. Świętuje ono 400-lecie Kongregacji Ewangelizacji Narodów (dzisiaj jest to Dykasteria ds. Ewangelizacji), której podlegają PDM na całym świecie, 200-lecie założenia Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 100-lecie nadania Dziełu Rozkrzewiania Wiary, Dziełu św. Piotra Apostoła i Dziełu Misyjnemu Dzieci przydomka „papieskie”.

Czytaj także: Prymas Polski: modlitwa nigdy nie jest przeciw komuś

Goście specjalni

Gośćmi specjalnymi spotkania będą przedstawiciele Ojca Świętego: s. Roberta Tremarelli, sekretarz generalny PDMD z Watykanu, abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz przewodniczący Komisji Misyjnej Episkopatu Polski  bp Jan Piotrowski. Będą obecni również goście ze Słowacji – o. Ivan Kňaze, dyrektor krajowy PDM w tym kraju, wraz z przedstawicielami tamtejszych „misyjnych ziarenek” – odpowiednikami ognisk misyjnych. W Synodzie będą uczestniczyć dzieci z całej Polski, które opowiedzą o swoim zaangażowaniu misyjnym. Spotkanie wpisuje się w synodalną drogę Kościoła zainicjowaną przez papieża Franciszka.

Będzie to możliwość spotkania, poczucia się wspólnotą i wymiany doświadczeń tego, jak działają ogniska misyjne w diecezjach. Hasło spotkania to: „Z Ojcem Świętym budzimy do misji”. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci przygotowało synodalne logo, hymn i taniec oraz specjalny numer „Świata Misyjnego”, który w całości poświęcony jest synodalnemu spotkaniu.

Synodalne spotkanie zostało przygotowane wraz z Wydziałem Misjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizację wydarzenia wspierają wolontariusze.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz >>TUTAJ<<.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce/ BP KEP

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak - Rządzący nie są zainteresowani upraszczaniem polskiego prawa