Modlitwa za zmarłych pracowników sekretariatu KEP

2022-12-21 15:15 Justyna Bieniek
Modlitwa
Autor: BP KEP

21 grudnia, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, modlono się za jego zmarłych pracowników. Mszy św. przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP, który odczytał również nazwiska zmarłych. Homilię wygłosił bp Piotr Turzyński.

„Niech te ostatnie dni adwentowe będą wypełnione tęsknotą za Panem Jezusem” – mówił w homilii wygłoszonej w Sekretariacie KEP, bp Turzyński. „Pomyślmy czasem: czekam na Ciebie Panie Jezu, wyzwól mnie od moich trudności, blokad, tego wszystkiego, co jest dla mnie trudne. Ty jesteś Oblubieńcem, Ty jesteś najważniejszym mieszkańcem mojej duszy” – zaznaczył bp Turzyński.

Msza św. w intencji zmarłych pracowników Sekretariatu KEP jest tradycyjnie sprawowana w listopadzie. W tym roku, ze względu na remont kaplicy, odprawiona została w Adwencie. To okazja do podziękowania za życie i wiarę pracowników Sekretariatu, których Bóg powołał już do siebie.

Co roku ci żyjący modlą się m.in. za dwóch zmarłych sekretarzy Episkopatu: abp Bronisława Dąbrowskiego i bp Zygmunta Choromańskiego, zastępców sekretarza: bp Jerzego Dąbrowskiego i bp Alojzego Orszulika, oraz współpracującego blisko z Sekretariatem bp Czesława Domina, a także za nieżyjących kapłanów, siostry zakonne i świeckich pracowników Sekretariatu Episkopatu.

Źródło: BP KEP