Najwięcej pielgrzymów z Diecezji Radomskiej

2022-09-01 17:43
Pielgrzymka Radomska
Autor: diecezja.radom.pl

44. Pielgrzymka Diecezji Radomskiej była najliczniejszą pieszą pielgrzymką, jaka dotarła w tym roku na Jasną Górę. Pątniczy trud podjęło 4 tys. 848 osób. - Razem ze wszystkimi pielgrzymami dziękuję tym, którzy nas witali, przyjmowali, gościli i otwierali przed nami nie tylko swoje domy, ale także i serca - powiedział bp Marek Solarczyk, który również pielgrzymował do Częstochowy.

Bp Solarczyk podziękował wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania i tym wielu „duchowym pielgrzymom”, którzy poprzez swoją modlitwę, duchową jedność i ofiarowane trudności życia, włączyli się w to piękne dzieło wspólnoty diecezjalnej. Hierarcha złożył podziękowania wszystkim kapłanom diecezjalnym i zakonnym, siostrom zakonnym, alumnom seminarium i wiernym, których zaangażowanie i poświęcenie przyczyniło się do dobrego, bezpiecznego, zdrowego i duchowo bogatego pielgrzymowania.  

Warto zwrócić uwagę, że diecezja radomska jest szlakiem pielgrzymkowym dla wielu grup z Warszawy, Siedlec czy Drohiczyna, które z różnych zakątków kraju pielgrzymują na Jasną Górę. To również wielkie poświęcenie dla osób, które przyjmują pątników. Byli otoczeni opieką i serdecznością. Mówię to również jako pielgrzym. Generalnie statystyka jest ciekawa, ale za liczbami kryje się poświęcenie wielu ludzi – powiedział bp Marek Solarczyk.

W tym roku pielgrzymom towarzyszyło 18 alumnów, 6 sióstr zakonnych i 2 braci zakonnych oraz 9 lekarzy i 103 pielęgniarki, a także liczna grupa służb porządkowych i zespołów muzycznych. Obecne były też pielgrzymki: biegowa z Radomia i rowerowe: z Pionek, Szydłowca, Bliżyna i Jarosławic.

Najliczniejsze w tym roku piesze pielgrzymki, które dotarły na Jasną Górę to: Radomska– 4 tys. 848 osób; Krakowska – 4 tys. osób; Warszawska– 4 tys. osób i  Tarnowska - 4 tys. osób.

Źródło:ekai