Niemcy: 25 lipca Ekumeniczne Requiem za lodowiec

2023-07-25 8:35
Lodowiec
Autor: pixabay.com Lodowiec

Ekumenicznym Requiem za lodowiec Zugspitz dwa największe Kościoły Niemiec chcą zwrócić uwagę na konsekwencje zmian klimatycznych. Nabożeństwo w intencji „umierającego lodowca” będzie sprawowane w południe 25 lipca w kaplicy na lodowcu - poinformowały katolicka archidiecezja Monachium i Fryzyngi oraz Kościół Ewangelicko-Luterański w Bawarii.

Pod hasłem: „Wznoszę oczy ku górom. Skąd przychodzi pomoc?” przekazane zostaną informacje na temat najwyższej góry Niemiec, a także perspektywy na przyszłość. Wierni będą się modlili w intencji przyrody, ochrony stworzenia i przestrzeni życia.

Nabożeństwo będą sprawowali: pastorka Uli Wilhelm z ewangelickiej parafii w Garmisch-Partenkirchen i ksiądz Florian Hammerl z katolickiego duszpasterstwa turystycznego w Werdenfelser Land.

Położona na wysokości około 2700 metrów kaplica Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Zugspitz to najwyżej położone miejsce kultu w Niemczech. Poświęcił ją ówczesny kardynał Joseph Ratzinger 11 października 1981 roku. Szalała wtedy śnieżna burza.

Źródło:ekai