Niemcy: przedstawiciele siedmiu wspólnot religijnych z apelem o szczepienia

2021-12-02 19:02
szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

W obliczu wzrostu zakażeń koronawirusem, przedstawiciele siedmiu wspólnot religijnych w Niemczech zaapelowali o przyjmowanie preparatu przeciw Covid 19.

"Szczepienia są wyrazem odpowiedzialności religijnej” – można przeczytać w oświadczeniu wygłoszonym 1 grudnia w Darmstacie przez Jürgena Mikscha. To dyrektor wykonawczy międzyreligijnego stowarzyszenia „Forum Abrahamowe w Niemczech” z siedzibą w tym mieście. Odpowiedzialność za życie własne i innych ludzi jest nakazem wszystkich religii. Tak długo, jak w poszczególnych przypadkach nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, ludzie powinni się szczepić – podkreślili autorzy apelu. Ich zdaniem „szczepionki chronią zdrowie własne i ludzi na całym świecie”.

Dokument podpisali: Ihsan Dilber – przewodniczący wspólnot alewitów w Hesji, Abdassamad El Yazidi – sekretarz generalny Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech, Detlef Görrig – referent ds. dialogu międzyreligijnego w Kościele Ewangelickim Niemiec, Tsuma Konchok Jinpa Chodron z Rady Unii Buddystów w Niemczech, Daniel Neumann – dyrektor Związku Gmin Żydowskich w Hesji, Irfan Ortaç – wiceprzewodniczący Centralnej Rady Jezydów w Niemczech, Khuswant Singh – sikh i były przewodniczący Rady Religii we Frankfurcie i katolicki teolog Karl-Josef Kuschel – przewodniczący „Forum Abrahamowego w Niemczech”. To ostatnie skupia przedstawicieli judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i bahaizmu oraz naukowców i innych ekspertów. Istnieje od 20 lat i ma swoją siedzibę w Darmstadt w Hesji.

Tymczasem niemieckie władze szykują lockdown dla niezaszczepionych i obowiązkowe przyjmowanie preparatu przeciw koronawirusowi. To ostatnie możliwe jest od lutego. Zgodnie z ustaleniami rządu, w obiektach kulturalnych i rozrywkowych ma obowiązywać zasada 2G. Oznacza, że kina, teatry, restauracje i inne miejsca będą dostępne tylko dla osób zaszczepionych i wyleczonych. One będą mogły odwiedzać sklepy. Te z artykułami codziennego użytku, na przykład supermarkety i drogerie będą dostępne dla wszystkich.

Źródło:ekai