Nieustanna modlitwa o pokój w Ukrainie i na świecie

2022-03-14 16:45
Modlitwa różaniec
Autor: RODNAE Productions/Pexels

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zachęca do udziału w nieustannej modlitwie o pokój. Dzieło nieustannej modlitwy o miłosierdzie istnieje od 2011 roku. Od początku wojny w Ukrainie jego uczestnicy modlą się o przywrócenie pokoju za naszą wschodnią granicą.

Dzieło Nieustannej Koronki do Miłosierdzia Bożego funkcjonuje na stronie faustyna.pl od 1 sierpnia 2011 roku. Mogą w nim uczestniczyć osoby ze wszystkich kontynentów. Wystarczy wpisanie w formularzu deklaracji do choćby jednorazowego odmówienia modlitwy, której nauczył sam Jezus przez pośrednictwo św. Siostry Faustyny. - Z ufnym odmawianiem tej modlitwy związał wielkie obietnice uproszenia wszelkich łask i doczesnych dobrodziejstw, jeśli są zgodne z wolą Bożą, czyli dobre dla nas w życiu ziemskim i wiecznym – piszą siostry.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę nieustanna Koronka odmawiana jest w intencji pokoju. – „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Bożego” – powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny. Ufając tym słowom Jezusa oraz w obliczu wojny na Ukrainie, realnego zagrożenia pokoju w Europie i na świecie, słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego pragniemy wołać o miłosierdzie Boga dla całej ludzkości, o przywrócenie pokoju w Ukrainie i oddalenie rozszerzania się konfliktu zbrojnego na inne kraje i kontynenty – piszą siostry na stronie faustyna.pl

Do tej modlitwy przez 24 godziny na dobę zaproszeni są wszyscy. - Koronka do Miłosierdzia Bożego jest potężną bronią, którą w sposób bezkrwawy możemy zmienić losy świata – przekonują siostry. Aby uczestniczyć w tej modlitwie, należy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej. Wśród osób, które zadeklarowały udział w modlitewnej wspólnocie, są m.in. wierni z Polski, USA, Demokratycznej Republiki Konga, Szwecji, Niemiec, Hiszpanii, Argentyny, Kanady, Meksyku, Włoch i Francji.

Źródło: KAI