Nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. Abp Gądecki przekazał gratulacje

2022-05-24 16:54 STAN
Nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. Abp Gądecki przekazał gratulacje
Autor: Wikipedia, CC Nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. Abp Gądecki przekazał gratulacje

Nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. Został nim kard. Matteo Maria Zuppi. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce przesłał mu życzenia.

„Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych, którą dziś wspominamy, wyprosi u Boga dar doskonałej miłość do Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała, jako zasady pełnienia wszelkich posług w Kościele” – napisał abp Gądecki w liście z gratulacjami dla przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch. „Niech Wspomożycielka Wiernych wyprosi dar jeszcze większej roztropności i mądrości w kierowaniu pracami Episkopatu Włoch i podążaniu drogami Ducha Świętego” – życzył.

Czytaj także: Papież nie chce operacji. Miał to powiedzieć włoskim biskupom

Wraz z gratulacjami przesłał też serdeczne pozdrowienia dla ustępującego przewodniczącego CEI kard. Gualtiero Bassetti, arcybiskupa Perugii, „dziękując za minione lata dobrej i owocnej współpracy między Kościołem w Polsce i we Włoszech”.

„Módlmy się wspólnie o pomyślność dla Ojca Świętego Franciszka, o pokój w Ukrainie i na świecie o błogosławieństwo dla powierzonego naszej pasterskiej pieczy Ludu Bożego” – napisał.

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Warszawa, dnia 24 maja 2022 roku

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Eminencjo, Najdostojniejszy Księże Kardynale,

z radością przyjąłem dzisiejszą informację, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Eminencję nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch.

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce pragnę złożyć Księdzu Kardynałowi jak najserdeczniejsze życzenia z tej okazji. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych, którą dziś wspominamy, wyprosi u Boga dar doskonałej miłość do Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała, jako zasady pełnienia wszelkich posług w Kościele; niech wyprosi dar wyobraźni miłosierdzia, by Kościół we Włoszech docierał z radosnym orędziem Ewangelii do ludzi najbardziej samotnych, miejsc najbardziej zapomnianych i sytuacji najbardziej niechcianych. Niech Chrystusowe życie – poprzez posługę sakramentów, głoszenie Słowa Bożego i dzieła miłosierdzia – stanie się udziałem tych, co pomarli we współczesnym świecie, choć nadal żyją. Niech Wspomożycielka Wiernych wyprosi dar jeszcze większej roztropności i mądrości w kierowaniu pracami Episkopatu Włoch i podążaniu drogami Ducha Świętego.

Czytaj także: Ponad 20 proc. seniorów głoduje! Caritas rusza z programem „Na codzienne zakupy”

Wraz z gratulacjami do Waszej Eminencji pragnę przesłać serdeczne pozdrowienia dla ustępującego przewodniczącego CEI Jego Eminencji Księdza Kardynała Gualtiero Bassetti, arcybiskupa Perugii, dziękując za minione lata dobrej i owocnej współpracy między Kościołem w Polsce i we Włoszech.

Módlmy się wspólnie o pomyślność dla Ojca Świętego Franciszka, o pokój w Ukrainie i na świecie o błogosławieństwo dla powierzonego naszej pasterskiej pieczy Ludu Bożego.

Z wyrazami szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Metropolita Poznański

________________ Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Matteo Maria ZUPPI Arcybiskup Bolonii

Sedno Sprawy - Jacek Sasin