Nowy selekcjoner polskich piłkarzy- zadeklarowanym katolikiem

2023-01-25 9:14 Justyna Bieniek
Fernando Santos trener - kim jest trener Reprezentacji Polski?
Autor: foto SE AP PHOTO/ARMANDO FRANCA Fernando Santos trener - kim jest trener Reprezentacji Polski?

Portugalczyk Fernando Santos, który został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski, to zadeklarowany katolik. Jest związany z Ruchem Kursów Chrześcijaństwa. Organizacja wywodząca się z hiszpańskich struktur Akcji Katolickiej, jest szczególnie popularna na Półwyspie Iberyjskim, we Włoszech i w krajach Ameryki Południowej.

W ramach działalności tego chrześcijańskiego ruchu, Fernando Santos wiele razy brał udział w wydarzeniach religijnych, a także sam prowadził sesje ewangelizacyjne. Zwykle odbywały się na terenie aglomeracji Lizbony, ale portugalski trener odwiedzał też inne rejony kraju dając świadectwo swojej wiary. Pojawiał się na imprezach sportowych organizowanych przez portugalskie parafie lub diecezje.

W rozmowach z mediami, Santos wielokrotnie dzielił się historią swojego nawrócenia. Piłkarski szkoleniowiec przyznaje, że po latach oddalenia od Kościoła, powrócił „na serio” do zaangażowania w jego misję, a przełomem było zwolnienie go w 1994 roku z posady trenera pierwszoligowej drużyny Estoril Praia.

Pełniący do grudnia 2022 roku funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Portugalii trener przyznaje, że każdy dzień rozpoczyna od modlitwy i czytania Pisma Świętego. Jego ulubionym nabożeństwem jest różaniec, natomiast miejscem, w którym lubi odbywać rekolekcje – Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. To tam również udział w akcjach ewangelizacyjnych i spotkaniach swojego ruchu.

Źródło: ekai