Objawienia Matki Bożej Fatimskiej: Dziś 105. rocznica!

2022-05-13 16:37
Objawienia Matki Bożej Fatimskiej: Dziś 105. rocznica!
Autor: episkopat.pl Objawienia Matki Bożej Fatimskiej: Dziś 105. rocznica!

W piątek 13 maja obchodzimy 105. rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej. Świadkami objawień była trójka dzieci Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Według ich relacji, Matka Boża Fatimska miała im przekazać trzy Tajemnice Fatimskie.

W piątek 13 maja przypada 105. rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. 13 maja 1917 r. Maryja, ukazując się Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji, wzywała do pokuty, prosiła też o modlitwę różańcową w intencji nawrócenia grzeszników oraz pokoju.

Czytaj także: Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet: Kiedy się odbędzie?

Do pierwszego objawienia doszło 13 maja 1917 roku. Matka Boża Fatimska objawiała się dzieciom przez sześć kolejnych miesięcy, każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Miała im objawić trzy tajemnice fatimskie.

Przekazała Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie m.in. wizję piekła, do którego trafiają grzesznicy. Matka Boża Fatimska w drugiej tajemnicy miała przewidzieć wybuch i nieszczęścia II wojny światowej. Trzecia tajemnica fatimska została ujawniona dopiero w 2000 roku. Miała dotyczyć "kapłana w bieli ginącego od kul z broni palnej i strzał z łuków". Część osób twierdzi, że była to wizja nieudanego zamachu na Jana Pawła II, do którego doszło 13 maja 1981 roku.

41 lat temu na Placu św. Piotra w Rzymie Mehmet Ali Agca strzelał do Jana Pawła II. Papież podkreślał, że od śmierci ocaliła go Matka Boża z Fatimy. Pocisk użyty w zamachu umieszczono jako wotum w Jej koronie.

Sedno Sprawy - Michał Wójcik