Odnów przydrożny krzyż – inicjatywa Akcji Katolickiej i KSM

2021-11-25 17:03
Krzyż
Autor: pixbay

Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszają do udziału w akcji “Crucem Tuam”, która polega na odnajdywaniu i odnawianiu przydrożnych krzyży. Swoje poczynania można uwiecznić na zdjęciach i podzielić się nimi w internecie.

Przydrożne krzyże upamiętniające różne wydarzenia i upiększające krajobraz, są często mijane niezauważone. Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej (i Archidiecezji Częstochowskiej) zapraszają do tego, by się nimi zainteresować.

Inicjatywa polega na tym, by znaleźć krzyż w danej okolicy, w miarę możliwości odnowić go i "zaadoptować". Jak wyjaśniają inicjatorzy, odnowienie krzyża może się wiązać z rozmową z proboszczem i zachęceniem innych do udziału w przedsięwzięciu. Warto jest też zaopiekować się krzyżem - nie tylko jednorazowo ale długofalowo. Na koniec podziel się tym dziełem. Zrób zdjęcie, oznacz na mapie w którym miejscu znajduje się krzyż, który został zaadoptowany i podziel się z nami - zachęcają organizatorzy.

Akcja wystartowała 11 listopada. Zdjęciami ze swoich prac można się chwalić jeszcze do 8 grudnia, gdy przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Organizatorzy zachęcają jednak, aby nawet po tym czasie nadal szukać przydrożnych krzyży wymagających renowacji i zająć się nimi.

Szczegóły akcji na www.crucemtuam.pl

Źródło: KAI