Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet: Kiedy się odbędzie?

2022-05-12 19:17
Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet: Kiedy się odbędzie?
Autor: Facebook/Jasna Góra Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet: Kiedy się odbędzie?

Ogólnopolska pielgrzymka kobiet na Jasną Górę coraz bliżej! Odbędzie się pod koniec maja. Jej hasło to "Pielgrzymka kobiet miłujących pokój". Sprawdź szczegóły!

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet już 22 maja. W ostatnią niedzielę przed Dniem Matki Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza kobiety na Jasną Górę. Spotkanie odbywać się będzie pod hasłem "Pielgrzymka kobiet miłujących pokój".

- Kobieta może, budując pokój w sobie, czerpiąc ze źródeł, które mamy jako chrześcijanie, może ten pokój mieć w sobie i może iść z tym pokojem dalej do swoich środowisk. I to jest dla nas bardzo ważne - kobieta pokoju - mówi Agnieszka Kałuża, członek Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet.

W dzień pielgrzymki przypada liturgiczne wspomnienie świętej Rity, której relikwie będą towarzyszyć modlącym się na Jasnej Górze kobietom.

Czytaj także: Beatyfikacja Pauliny Jaricot coraz bliżej! Kim była?

- Takim atrybutem wiążącym się ze świętą Ritą jest właśnie róża. I dlatego zapraszając kobiety, zapraszamy je z różą - aby jepoświęcić i zawieźć je do domu - dodała.

Spotkanie rozpocznie się konferencją o godzinie 12.00, a po niej w programie również msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu i wspólny różaniec. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie kierunekniebo.pl.

Sedno Sprawy - Marek Sawicki