Oratorium dla Ukrainy! W weekend koncert ukraińskich pieśni

2022-03-17 18:50 STAN
 Oratorium dla Ukrainy! W weekend koncert ukraińskich pieśni
Autor: Facebook/Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie Oratorium dla Ukrainy! W weekend koncert ukraińskich pieśni

W Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie, które mieści się tuż przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w najbliższą niedzielę 20 marca odbędzie się wyjątkowy koncert pieśni ukraińskich. Na scenie wystąpi grupa polsko-ukraińskich muzyków.

- Zapraszamy wszystkich na koncert! Grupa polsko-ukraińskich muzyków przygotowała ukraińskie pieśni ludowe, patriotyczne i popularne, aby w ten sposób okazać solidarność i przywitać ich w Polsce. W sposób szczególny zapraszamy naszych Gości z Ukrainy. W czasie koncertu nie tylko wysłuchamy ukraińskich utworów, lecz także wspólnie zaśpiewamy! - czytamy na stronie wydarzenia.

Czytaj także: Plan pokojowy między Ukrainą a Rosją? Pojawiły się wstępne ustalenia

Oratorium dla Ukrainy

Salezjańskie oratorium przy ulicy Kawęczyńskiej działa już od wielu lat. To miejsce, w którym dzieci i młodzież z warszawskich dzielnic mogą się spotkać, by wspólnie się uczyć, bawić, uprawiać sport czy modlić się. Popołudniami przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbywają się m.in. zajęcia judo, zajęcia muzyczne, grupa teatralna czy nauka jazdy na rolkach. Można też pograć w gry planszowe, porysować czy poczytać książki. Dzieci mogą liczyć na herbatę, ciepły posiłek czy coś słodkiego.

Oratorium znajduje się tuż przy Dworcu Wschodnim, gdzie od początku wojny w Ukrainie każdego dnia przebywają setki uchodźców. Dramatyczne wydarzenia zainspirowały pracowników i wolontariuszy do stworzenia dla nich przestrzeni. W związku z tym każdego dnia oratorium przy ul. Kawęczyńskiej zaprasza do siebie także rodziny uchodźcze. To idealne miejsca do zabawy dla dzieci, a także przestrzeń, w której mogą się zintegrować ze stałymi bywalcami oratorium. Przy Kawęczyńskiej działa także kawiarenka, gdzie dorośli mogą odpocząć, porozmawiać i uzyskać niezbędną pomoc.