Papież apeluje o modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie

2023-01-25 12:53 Justyna Bieniek
Watykan
Autor: Damir Jelic/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Ma powierzchnię 0,44 km² wobec 88,06 km² Płocka (fontanna na placu św. Piotra w Watykanie)

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty wezwał do wyrugowania korzeni nienawiści i przemocy, które podsycały koszmar Holokaustu. Zachęcał by zaangażować się w dzieło jedności chrześcijan oraz modlitwy o definitywny pokój w Ukrainie.

27 stycznia obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Pamięć o zagładzie milionów Żydów i osób innych wyznań nie może być ani wymazana, ani zanegowana. Nie może być stałego zaangażowania we wspólne budowanie braterstwa, bez uprzedniego wyrugowania korzeni nienawiści i przemocy, które podsycały koszmar Holokaustu- podkreślił Franciszek.

I przypomniał, że dzisiaj, 25 stycznia, kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zachęca każdego do przeżywania w swoim stanie życia, wymagań jedności chrześcijańskiej, wypływających dla nas ze chrztu. Świadomi daru tego sakramentu, pracujmy, módlmy się i składajmy codziennie ofiary na rzecz jedności wszystkich wierzących w Chrystusa- zaapelował Ojciec Święty.

Wspomniał też o Ukrainie. W naszych myślach i modlitwach niech nie zabraknie także udręczonego kraju, tak bardzo cierpiącego. Dzisiaj rano odbyłem spotkanie z różnymi zwierzchnikami religijnymi Ukrainy – wszyscy trwają w jedności. Opowiedzieli mi o cierpieniu tego ludu. Stale pamiętajmy, każdego dnia o modlitwie w intencji ostatecznego pokoju w Ukrainie- mówił papież Franciszek.

Źródło:ekai