Papież apeluje: w Boże Narodzenie pamiętajmy o Ukraińcach

2022-12-14 17:21 Justyna Bieniek
Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o wojnie w Ukrainie
Autor: episkopat.pl Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o wojnie w Ukrainie

"Obniżmy trochę poziom wydatków świątecznych, zorganizujmy skromniejsze święta, ze skromniejszymi prezentami. Wyślijmy to, co zaoszczędzimy narodowi ukraińskiemu, który jest w potrzebie, tak bardzo cierpią, chodzą głodni i marzną" - powiedział papież Franciszek na zakończenie środowej audiencji.

Do ograniczenia wydatków świątecznych i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na pomoc dla cierpiącego narodu ukraińskiego zaapelował papież na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej. „Ponówmy naszą bliskość z udręczonym narodem ukraińskim poprzez wytrwałą modlitwę za tych naszych braci i siostry, którzy tak bardzo cierpią. Bracia i siostry mówię wam: na Ukrainie jest bardzo wiele cierpienia! ''– podkreślał Franciszek.

Miło obchodzić Święta, ale obniżmy trochę poziom wydatków świątecznych, zorganizujmy skromniejsze Boże Narodzenie, ze skromniejszymi prezentami. Wyślijmy to, co zaoszczędzimy narodowi ukraińskiemu, który jest w potrzebie. Ludzie tak bardzo cierpią, chodzą głodni i marzną, i jakże wielu umiera, bo w pobliżu nie ma lekarzy i pielęgniarek. Pamiętajmy: Boże Narodzenie – tak, w pokoju z Panem – tak, ale mając w naszych sercach Ukraińców. I uczyńmy dla nich ten konkretny gest – zaapelował Ojciec Święty.

Źródło:ekai