Papież do młodzieży: wykorzystajcie wakacje dobrze i odpowiedzialnie!

2022-06-28 16:40
Papież Franciszek
Autor: Santiago Mejía LC/cathopic.com

Zachęcam was do dobrego i odpowiedzialnego wykorzystania czasu, który macie do dyspozycji: w ten sposób wzrastacie i przygotowujecie się do podjęcia bardziej wymagających zadań - powiedział papież Franciszek do uczniów i studentów rozpoczynających wakacje.

Ojciec Święty w krótkim filmiku zwrócił się do uczestników pierwszego Światowego Szczytu Turystyki Młodzieżowej, który rozpoczął się 27 czerwca we włoskim Sorrento. Swoje słowa zaadresował do uczniów i studentów, dla których czas wakacji jest okresem wypoczynku, ale też działań, na które brakuje czasu w roku szkolnym i akademickim. - Wiem, że oprócz rekreacji i odpoczynku, niektórzy z was wykorzystują ten czas na wolontariat, aby pomagać w inicjatywach solidarnościowych; inni poświęcają się drobnym pracom, aby pomóc swoim rodzinom lub by móc utrzymać się na studiach; jeszcze inni wygospodarowują czas na dni ciszy i modlitwy, aby pobyć z Bogiem i otrzymać światło na swą drogę – mówił papież.

Zachęcił młodych ludzi, by niezależnie od tego, jak spędzają wakacje, dobrze i odpowiedzialnie wykorzystali czas, który mają do dyspozycji w letnich miesiącach. - W ten sposób wzrastacie i przygotowujecie się do podjęcia bardziej wymagających zadań. Drodzy młodzi, życzę wam, abyście byli posłańcami nadziei i odrodzenia dla przyszłości. Przesyłam wam moje błogosławieństwo i pozdrowienia - powiedział Franciszek w przesłaniu, zarejestrowanym tradycyjnie za biurkiem w jego gabinecie.

Pierwszy Światowy Szczyt Turystyki Młodzieżowej odbywa się we włoskim Sorrento w od 27 czerwca do 3 lipca, z inicjatywy m.in. Światowej Organizacji Turystyki.

Źródło: KAI