Papież Franciszek w dobrym stanie po przebytej operacji

2023-06-08 14:23
Watykan
Autor: pixabay

Dzień po operacji jamy brzusznej, Ojciec Święty czuje się dobrze, jest przytomny i samodzielnie oddycha - ogłosił w czwartek Watykan, przekazując wiadomości od lekarzy. Wczoraj w rzymskiej klinice Gemelli papież przeszedł trzygodzinny zabieg z powodu bolesnej przepukliny rozetnej.

Franciszek jest w dobrym stanie ogólnym, przytomny, oddycha samodzielnie, ma dobre wyniki badań- zapewnił watykański rzecznik Mateo Bruni. Jak donosi Stolica Apostolska- noc minęła papieżowi spokojnie. Przez cały dzień Ojciec Święty będzie odpoczywał po wczorajszej operacji. Powodem była bolesna przepuklina.

W rzymskiej klinice Gemelli Franciszek spędzi kilka dni. Do 18 czerwca odwołano wszystkie papieskie audiencje.

Jak zaznaczył Matteo Bruni, papież dostał informacje o życzeniach i wyrazach bliskości, jakie napłynęły w ostatnich godzinach. Franciszek jest wdzięczny, prosi, by dalej modlić się za niego.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo papież pozostanie w szpitalu. Lekarze mówią o kilku dniach. Przypomnijmy, to jego trzecia hospitalizacja: po poważnej operacji jelit dwa lata temu i zapaleniu płuc na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Źródło:ekai