Papież modli się za ofiary masakry w Tajlandii

2022-10-07 16:56
Papież Franciszek
Autor: BP KEP Papież Franciszek

Ojciec Święty złożył kondolencje rodzicom, których dzieci zostały zamordowane podczas ataku na żłobek w Tajlandii. Zapewnił o modlitwie za niewinne ofiary i wszystkich, którzy cierpią z powodu tej niewyobrażalnej tragedii.

Uzbrojony w broń palną i nóż napastnik zabił w czwartek prawie 40 osób. Według dyrektorki placówki, atak przeżyło tylko jedno z 24 dzieci, które były w budynku. Pogrążeni w żałobie rodzice składali dziś białe kwiaty na schodach żłobka, w którym doszło do masakry. Była to jedna z najtragiczniejszych zbrodni w Tajlandii. W  kraju panuje szok i niedowierzanie. Masakra mogła być jeszcze większa, ponieważ w normalnych warunkach w żłobku byłoby 92 dzieci, ale z powodu złej pogody większość nie dotarła.

34-letni napastnik wtargnął do środka wczesnym popołudniem. Najpierw zastrzelił pracowników placówki, w tym nauczycielkę w zaawansowanej ciąży. Potem wdarł się do pomieszczenia, w którym spały dzieci. Tam doszło do kolejnej tragedii. Później wrócił do domu, gdzie zamordował swoją żonę i dziecko, po czym popełnił samobójstwo.

Sprawca to były policjant, który został zwolniony ze służby w związku z podejrzeniem zażywania narkotyków. Dziś miał usłyszeć wyrok w tej sprawie.

Źródło:ekai