Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o rocznicy wybuchu II WŚ

2022-08-31 14:23
Papież Franciszek
Autor: Catholic Church England and Wales flickr.com Papież Franciszek

Papież Franciszek pozdrowił Polaków podczas środowej audiencji generalnej na placu św. Piotra w Watykanie. Podczas krótkiego przemówienia wspomniał o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Poniżej publikujemy pełną treść pozdrowień.

- Jutro obchodzić będziecie rocznicę wybuchu II wojny światowej, która tak boleśnie naznaczyła naród polski. Niech pamięć o minionych doświadczeniach determinuje was do pielęgnowania pokoju w sobie, w rodzinach, w życiu społecznym i międzynarodowym – powiedział papież Franciszek do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Jutro obchodzić będziecie rocznicę wybuchu II wojny światowej, która tak boleśnie naznaczyła naród polski. Niech pamięć o minionych doświadczeniach determinuje was do pielęgnowania pokoju w sobie, w rodzinach, w życiu społecznym i międzynarodowym. Niech Maryja wspiera was w codziennym wybieraniu dobra, sprawiedliwości i solidarności z potrzebującymi, rodząc w sercach nadzieję, radość i wewnętrzną wolność. Z serca wam błogosławię.

vaticannews / BP KEP