Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o wojnie w Ukrainie

2022-10-05 13:53 STAN
Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o wojnie w Ukrainie
Autor: episkopat.pl Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o wojnie w Ukrainie

Papież Franciszek pozdrowił Polaków podczas środowej audiencji generalnej na placu świętego Piotra w Watykanie. Papież Franciszek wspomniał w liturgii św. Faustynę Kowalską, a także przypomniał o wojnie w Ukrainie.

Dziś wspominamy w liturgii św. Faustynę Kowalską. Za jej pośrednictwem Bóg pouczył świat, aby szukał ocalenia w Jego miłosierdziu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza dzisiaj, myśląc szczególnie o toczącej się wojnie w Ukrainie – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej.

Czytaj także: Kraków: trzej bracia z Polski i jeden z Ukrainy złożyli śluby

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie uczestniczących w tej audiencji Polaków. Dziś wspominamy w liturgii św. Faustynę Kowalską. Za jej pośrednictwem Bóg pouczył świat, aby szukał ocalenia w Jego miłosierdziu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza dzisiaj, myśląc szczególnie o toczącej się wojnie w Ukrainie. Jak powiedziałem w ubiegłą niedzielę na Anioł Pański, ufajcie w miłosierdzie Boga, który może odmienić serca, i w matczyne orędownictwo Królowej Pokoju. Z serca wam błogosławię.

vaticannews / BP KEP