Papież składa kondolencje po strzelaninie na przedmieściach Chicago

2022-07-05 16:06
Papież Franciszek pozdrawia Polaków. Wspomina Lednicę!
Autor: episkopat.pl Papież Franciszek pozdrawia Polaków. Wspomina Lednicę!

Ojciec Święty wyraził głęboki smutek z powodu bezsensownej strzelaniny, do której doszło wczoraj w Chicago, podczas parady z okazji Dnia Niepodległości. Zapewnił o modlitwie za ofiary i rannych oraz wyraził duchową bliskość ze wszystkimi dotkniętymi tym atakiem.

Podczas strzelaniny w Highland Park, na przedmieściach Chicago, chwilę po rozpoczęciu parady z okazji Dnia Niepodległości, zginęło co najmniej 6 osób. Ostrzeliwani uczestnicy w panice próbowali się ratować. Kilkadziesiąt osób doznało obrażeń w wyniku powstałego chaosu, 26 trafiło do szpitali z ranami postrzałowymi. Po policyjnej obławie udało się zidentyfikować i zatrzymać 22-letniego mężczyznę, który strzelał do ludzi z dachu jednego z budynków. Motyw jego działań nie jest znany.

W telegramie kondolencyjnym po tragedii w Chicago, Franciszek wyraża przekonanie, że łaska Boża jest w stanie nawrócić nawet najtwardsze serca, umożliwiając odejście od zła i czynienie dobra. Papież modli się, aby każdy członek amerykańskiego społeczeństwa odrzucił przemoc we wszystkich jej formach i szanował życie na wszystkich jego etapach.

Źródło:ekai