Papież w szpitalu. Nieoficjalnie: Franciszek miał problemy z sercem i oddychaniem

2023-03-29 19:47 Justyna Bieniek
Papież Franciszek
Autor: Catholic Church England and Wales flickr.com Papież Franciszek

Według dziennika "Corriere della Sera", przyczyną papieskiej wizyty w szpitalu, która najprawdopodobniej wiąże się z hospitalizacją, są problemy natury kardiologicznej. Wiele źródeł potwierdza, że Ojciec Święty odwołał spotkania zaplanowane na jutro i piątek.

Chociaż Stolica Apostolska nie wydała oficjalnego komunikatu, który uzupełniałby informację dotyczące zaplanowanych wcześniej dzisiejszych badań lekarskich papieża w  klinice Gemelli, coraz więcej źródeł mówi o tym, że środowa wizyta wykracza poza harmonogram ustalonych kontroli. Świadczy o tym fakt, że Franciszek został przewieziony do szpitala karetką. Poza tym, Ojciec Święty miał dziś popołudniu nagrać wywiad dla włoskiej telewizji Rai Uno, a w czwartek i piątek kontynuować audiencje, zgodnie z codziennym rytmem pracy. 

Niepokój wzbudza też fakt, że według kalendarza papieskich celebracji, Franciszek będzie przewodniczył Mszy Św. na Placu św. Piotra w najbliższą Niedzielę Palmową, a następnie uroczystościom Triduum Paschalnego - wątpliwe jest więc, żeby kilkudniowa hospitalizacja zaplanowana została zaledwie na kilka dni wcześniej.

Jak informuje włoski dziennik "Corriere della Sera", papież odczuwał dziś dolegliwości kardiologiczne i na wszelki wypadek został przewieziony na badania na oddział kardiologii". Możliwe więc, że chwilowe pogorszenie zdrowia przyśpieszyło cykl badań, zaplanowany na później.

Oprócz liturgii Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkiej Nocy, w papieskim kalendarzu na najbliższy miesiąc znajduje się wizyta na Węgrzech, zaplanowana w dniach 28-30 kwietnia. Z niecierpliwością oczekiwany jest też program papieskiej wizyty w Portugalii przy okazji XXXVII Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w dn. 1-6 sierpnia.

Źródło:ekai