Papież zapisał się na ŚDM w Lizbonie

2022-10-24 18:25
Papież pozdrowił polskich pielgrzymów. Zachęcił do zgłębiania korzeni
Autor: pixabay.com Papież pozdrowił polskich pielgrzymów. Zachęcił do zgłębiania korzeni

Na zakończenie modlitwy Anioł Pański, papież Franciszek zarejestrował swój udział w przyszłorocznych 37. Światowych Dniach Młodzieży. Tym samym zainaugurował działanie elektronicznego systemu rejestracyjnego. Od dziś mogą się zapisywać pielgrzymi, biskupi, a także kandydaci do wolontariatu i tzw. Festiwalu Młodych.

Drodzy młodzi, zapraszam was, byście zapisali się na to spotkanie, podczas którego ponownie odnajdziemy radość braterskiego objęcia między narodami i pokoleniami. Objęcia, pojednania i pokoju, którego tak bardzo potrzebujemy - powiedział papież Franciszek, rejestrując się jako pierwszy uczestnik i pielgrzym ŚDM w Lizbonie. Podczas południowej modlitwy Anioł Pański, w oknie Biblioteki Pałacu Apostolskiego dołączyli do niego przedstawiciele portugalskiej młodzieży, których Ojciec Święty zaprosił by towarzyszyli mu podczas rejestracji.

Potwierdzając za pośrednictwem tabletu swój udział, Franciszek otworzył elektroniczną rejestrację, która jest od dziś dostępna dla wszystkich- młodzieży, towarzyszących im księży i sióstr, biskupów, a także kandydatów do wolontariatu, Festiwalu Młodych, wspólnot i zgromadzeń zakonnych, które chcą spotkać się z młodzieżą w ramach Miasta Radości, znanego dawniej jako Centrum Powołaniowe.

Rejestracja wiąże się z wyborem odpowiedniego pakietu uczestnika, który nie jest opłatą za udział w spotkaniu z papieżem, ale udziałem w kosztach świadczeń, które dostaje się od organizatorów. Chodzi np.: o zakwaterowanie, wyżywienie, transport w Lizbonie, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma razem z materiałami. Polscy i polonijni pielgrzymi, którzy będą się zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, będą mieli dodatkowo możliwość wyboru pakietu polskiego. 

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dn. 1-6 sierpnia 2023 r. pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, odbywające się na terenie całej Portugalii. Informacje o polskich przygotowaniach można znaleźć na stronie: www.sdmpolska.pl

Źródło:ekai