Pierwszy plebiscyt ekologiczny UKSW

2022-06-01 14:08
Ekologia ziemia planeta eko dzień ziemi roślina drzewo drzewa las zieleń
Autor: Akil Mazumder/pexels.com

Ruszyła pierwsza edycja plebiscytu ekologicznego UKSW - „Wspólna zielona przyszłość”. To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, której celem jest wyłonienie najbardziej wartościowych i nowatorskich projektów związanych z ochroną przyrody.

Celem organizowanego przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie plebiscytu jest docenienie interdyscyplinarnych aktywności związanych z ochroną środowiska i klimatu, ekologią, wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii czy racjonalnym zarządzaniem surowcami naturalnymi.

Nagrody w plebiscycie przyznane zostaną w trzech kategoriach: badania naukowe (prace licencjackie, magisterskie, doktorskie i pracowników naukowych), inicjatywy samorządowe oraz zielone technologie. Na zwycięstwo mogą liczyć projekty, które wyróżniają się pod względem innowacyjności oraz wpływu na społeczeństwo i najbliższe otoczenie. Szczegółowe cele związane z oceną poszczególnych projektów określa regulamin konkursu, zamieszczony na stronie internetowej ekoplebiscyt.uksw.edu.pl. Tam dostępny jest także formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszone projekty ocenione zostaną przez kapitułę konkursową, w której znaleźli się wybitni naukowcy z kilku polskich ośrodków badawczych, przedstawiciele instytucji i organizacji zajmujących się ochroną środowiska i klimatu, a także przedstawiciele zielonych przedsiębiorstw.

Udział w plebiscycie jest bezpłatny. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia br. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie.

Źródło: KAI