„Pokój Wam” – w Tarnowie trwają zapisy na Forum Formacyjne

2021-12-14 18:07
Forum Formacyjne w Tarnowie „Pokój Wam”
Autor: plakat wydarzenia

„Pokój Wam” to hasło XI Forum Formacyjnego w Tarnowie. Trwają zapisy na największe rekolekcje w diecezji tarnowskiej. Wydarzenie odbędzie się w styczniu w formie stacjonarnej. Gośćmi Forum będą bp Artur Ważny, ks. Krzysztof Porosło, prof. Aleksander Bańka, ks. Piotr Spyra.

Fragmentem przewodnim będzie dwudziesty rozdział Ewangelii św. Jana, gdzie Jezus przychodzi do zalęknionych uczniów, którzy są w kryzysie. Daje im swój pokój i dopiero później posyła ich z misją. My często też jesteśmy w takiej sytuacji. Jezus chce do nas przychodzić, chce wlewać swój pokój w nasze serca a później nas posyłać, żeby tym pokojem się dzielić – mówi koordynatorka Forum, Alicja Miszkurka z Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Forum odbędzie się 29 i 30 stycznia w Arenie Jaskółka w Tarnowie–Mościcach. Będą konferencje, modlitwa uwielbienia, ponieważ chcemy, żeby to wszystko było w duchu modlitwy. Będzie możliwość rozmowy podczas przerw i posiłków – podkreśla Miszkurka.

Ks. Piotr Spyra wygłosi konferencje „Kryzys szansą na nowe” i „Skąd mam wiedzieć, co mam robić?” Prof. Aleksander Bańka w dwóch konferencjach poruszy temat roli świeckich w Kościele i współpracy świeckich z duchownymi. Ks. Krzysztof Porosło opowie m.in. o tym jak odkrywać Boga dzisiaj.

Forum jest organizowane przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.fftarnow.pl.

Źródło: KAI