Powstanie most modlitewny w intencji pokoju w Ukrainie! Stworzy go Młodzież Polonijna

2022-04-04 15:43
Powstanie most modlitewny w intencji pokoju w Ukrainie! Stworzy go Młodzież Polonijna
Autor: episkopat.pl Powstanie most modlitewny w intencji pokoju w Ukrainie! Stworzy go Młodzież Polonijna

Kongres Młodzieży Polonijnej spotka się już 9 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do stworzenia mostu modlitewnego w intencji pokoju w Ukrainie. Spotkanie będzie odbywało się w formie online, więc każdy będzie mógł dołączyć. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu!

W sobotę 9 kwietnia, w godzinach od 15.00 do 18.00 (czasu polskiego) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: Kongres Młodzieży Polonijnej online! Tym razem poświęcone zostanie sakramentowi pokuty i pojednania i odbędzie się pod hasłem: „Idź w pokoju”. Gościem specjalnym będzie ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży i asystent diecezjalny KSM, który przybliży główny temat spotkania, a także odpowie na pytania uczestników.

Czytaj także: KEP opracuje wezwanie do modlitwy powszechnej w Wielki Piątek dotyczące Ukrainy

Podczas Kongresu będzie miała miejsce specjalna modlitwa o pokój w Ukrainie. Drogę Krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi w tej intencji młodzież z Ukrainy. „Zapraszamy Was, a także Waszych przyjaciół i znajomych, stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie. Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym spotkaniu Kongresu Młodzieży Polonijnej – Bądź z nami na modlitwie!” – czytamy w zaproszeniu Biura Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Oprócz mostu modlitwy, podczas spotkania kongresowego zaplanowano również powitanie nowego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, którym podczas ostatniego zebrania plenarnego episkopatu został wybrany bp Piotr Turzyński. Młodzi podziękują też dotychczasowemu delegatowi bp. Wiesławowi Lechowiczowi za zorganizowanie Kongresów Młodzieży Polonijnej i jego wieloletnią posługę dla Polonii.

 Zapisy na Kongres za pomocą formularza

Więcej informacji: facebook.com/kongresMlodziezyPolonijnej

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz