Poznań: Caritas rozpoczyna akcję: „Tornister Pełen Uśmiechów”

2022-07-13 10:40 Justyna Bieniek
Poznańska Caritas
Autor: Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy, ołówki, kredki, nożyczki, kleje, temperówki, teczki, gumki – zbiórkę tych i innych przyborów rozpoczęła Caritas Archidiecezji Poznańskiej w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku szkolne wyprawki trafią do dzieci i młodzieży z Ukrainy, które mimo trwającej wojny pozostały w swoim kraju.

W tym roku chcemy podarować wyprawki szkolne uczniom w Ukrainie. W akcję zaangażowane są przede wszystkim Parafialne Zespoły Caritas, które zbierają w parafiach przybory szkolne. Ale akcję można też wesprzeć, przynosząc nowe artykuły do centrali poznańskiej organizacji– mówi Marek Misiek z tamtejszej Caritas. Wyprawki można dostarczać do siedziby przy ul. Rynek Wildecki 4a w godz. 9-15.

Akcję można też wesprzeć, wpłacając środki na stronie: caritaspoznan.pl/tornister lub w formie tradycyjnej na adres: Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297 Tytułem: Cel charytatywny – Tornister Pełen Uśmiechów. Do tej pory zebrano ponad 5700 zł.

Akcja potrwa do 16 sierpnia. Pod koniec wakacji wyprawki szkolne i plecaki zostaną przekazane do Ukrainy. W ubiegłych latach pomoc poznańskiej Caritas trafiła do polskich szkół na Wileńszczyźnie, Kołomyi na Ukrainie oraz diecezji grodzieńskiej na Białorusi.

Źródło:ekai