Poznań: Halowe Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Ziemnym

2022-02-08 6:12 Justyna Bieniek
Tenis księży
Autor: Archidiecezja Poznańska

W archidiecezji poznańskiej trwają Halowe Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Ziemnym. Do stolicy Wielkopolski zjechali kapłani z całej Polski. Mecze rozgrywane są w Parku Tenisowym w Tarnowie Podgórnym.

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polski dokonał bp Szymon Stułkowski. Rywalizacja rozpoczęła się od symbolicznego przebicia piłki przez siatkę przez poznańskiego biskupa pomocniczego.

To bardzo ważne i podniosłe wydarzenie dla archidiecezji. Po raz pierwszy gościmy kapłanów z całej Polski, którzy rywalizują w Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym. Bardzo cieszę się, że mamy kapłanów, którzy czynnie uprawiają sport i pośród wielu obowiązków, które na co dzień podejmują, wyrazili chęć uczestnictwa w zawodach. Takie wydarzenie to okazja do tego, aby oprócz rywalizacji sportowej wspólnie się spotkać i porozmawiać o sprawach, którymi żyjemy" – mówi ks. Marcin Mańczak, duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej.

Podczas Mistrzostw, księża spotykają się nie tylko na korcie, ale przede wszystkim przy ołtarzu podczas codziennej Eucharystii. „Nie byłoby nas tutaj, gdyby Chrystus nas nie powołał” – dodaje ks. Mańczak.

Patronat nad wydarzeniem objął abp Stanisław Gądecki.

Źródło:ekai