Poznańska Caritas ogłasza zbiórkę na śniadanie wielkanocne dla seniorów

2023-03-15 13:17
Wielkanoc dla seniorów
Autor: Poznańska Caritas

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęła zbiórkę na przygotowanie śniadania wielkanocnego dla potrzebujących i ubogich. Odbędzie się ono 9 kwietnia w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, w ogrodzie jadłodajni Caritas, którą prowadzą siostry elżbietanki. Seniorzy, którzy nie mogą opuszczać swoich domów, dostaną pakiety żywnościowe.

„Zauważyliśmy od dłuższego czasu, że z posiłków przygotowanych w jadłodajniach korzysta coraz więcej osób. Są to przede wszystkim seniorzy, których emerytura nie wystarcza na opłacenie bieżących rachunków, zakup leków oraz żywności, dlatego chcemy przygotować śniadanie wielkanocne dla 1500 osób” – mówi KAI rzecznik poznańskiej Caritas.

Na świątecznym stole nie zabraknie tradycyjnych potraw, jak żurek, biała kiełbasa czy jajka. Każdy potrzebujący otrzyma też paczkę żywnościową. W tym roku Caritas po raz pierwszy przeprowadzi akcję „Wielkanocne śniadanie dla seniora”. W Wielki Piątek lub w Wielką Sobotę wolontariusze dostarczą potrawy wielkanocne do domów seniorów w wieku powyżej 60 lat lub osób niepełnosprawnych, które znalazły się w trudnej sytuacji losowej czy finansowej” – tłumaczy Paula Pacałaty-Ławniczak z poznańskiej Caritas.

Osoby, które chciałby skorzystać z tej możliwości, powinny wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizacji. Zaakceptowany przez ks. proboszcza lub Parafialny Zespół Caritas trzeba dostarczyć do 20 marca do biura Caritas w Poznaniu przy ul. Rynek Wildecki 4a lub do swojej parafii.

Do tej pory Caritas zebrała ponad 15 300 zł na organizację tego wydarzenia. Cel można wesprzeć w formie tradycyjnej, wpłacając ofiarę na adres: Caritas Archidiecezji Poznańskiej nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny - Śniadanie Wielkanocne.

Źródło:ekai