Poznańska Caritas: tysiąc plecaków dla ukraińskich dzieci

2022-08-22 18:21
Tornister pełen uśmiechu
Autor: Archidiecezja Poznańska

Tysiąc plecaków z przyborami szkolnymi dla dzieci i młodzieży z obwodów lwowskiego i winnickiego w Ukrainie, zebrała poznańska Caritas. To w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Szkolne wyprawki poświęcił dziś i przekazał dzieciom na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupiego na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, abp Stanisław Gądecki.

W wydarzeniu wzięli udział najmłodsi Ukraińcy, którzy uczestniczą w zajęciach świetlicy w dawnej siedzibie Domu Dziecka nr 2 przy ul. Pamiątkowej w Poznaniu. „Cieszymy się, że możemy coś dobrego zrobić dla dzieci i przywrócić uśmiech na ich twarzach. Zbawiciel zapowiedział, że biedni będą zawsze, dlatego Kościół musi być ciągle przygotowany na przekazywanie pomocy potrzebującym” – powiedział abp Stanisław Gądecki.

W plecakach znalazły się m.in. zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy, ołówki, kredki, nożyczki, kleje, temperówki, teczki i gumki. Kolejne 500 plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi, zebranych przez Parafialne Zespoły Caritas, zostanie przekazanych dzieciom uczęszczającym na zajęcia w świetlicach socjoterapeutycznych i wychowankom Domu Dziecka Caritas w Lesznie.

W ubiegłych latach poznańska organizacja przekazała wyprawki szkolne dzieciom z polskich szkół na Wileńszczyźnie, Kołomyi w Ukrainie oraz z diecezji grodzieńskiej na Białorusi.

Źródło:ekai