Przemyśl: Odbyło się spotkanie rzeczników diecezjalnych

2022-09-16 15:03
Przemyśl: Odbyło się spotkanie rzeczników diecezjalnych
Autor: episkopat.pl Przemyśl: Odbyło się spotkanie rzeczników diecezjalnych

W Przemyślu w dniach 14-16 września odbyło się spotkanie rzeczników diecezjalnych. To coroczny zjazd, którego celem jest wymiana doświadczeń w pracy z mediami oraz wspólna modlitwa w intencji pracowników środków społecznego przekazu. Rzecznicy odwiedzili także dworzec kolejowy w Przemyślu, gdzie Caritas udziela pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Spotkanie rzeczników rozpoczęło się Mszą św. w Collegium Marianum Centrum Formacji Ruchu Światło-Życie archidiecezji przemyskiej pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika. Podczas Eucharystii rzecznicy modlili się m.in. o pokój za naszą wschodnią granicą z okazji przypadającego w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Dnia Modlitw za Ukrainę.

Pielgrzymowanie

Sesje robocze, które dotyczyły m.in. wewnętrznej wymiany informacji oraz aktualnych wyzwań Kościoła w Polsce w zakresie komunikacji medialnej, przeplatane były wizytami w miejscach pielgrzymkowych. Drugiego dnia rzecznicy udali się do Komańczy, miejsca internowania kard. Stefana Wyszyńskiego, gdzie w klasztornej kaplicy sprawowali Mszę św. i modlili się przy relikwiach Prymasa Tysiąclecia. W Eucharystii zawierzyli Bogu pracowników mediów przed zbliżającym się Dniem Środków Społecznego Przekazu, który w Kościele w Polsce obchodzimy w trzecią niedzielę września.

Rzecznicy pielgrzymowali również do Kalwarii Pacławskiej, gdzie we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej modlili się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej oraz nawiedzili grób sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

Wizyta na dworcu

Ostatniego dnia rzecznicy odwiedzili dworzec kolejowy w Przemyślu, gdzie mieli okazję zapoznać się z pomocą udzielaną przez Caritas przybywającym do Polski uchodźcom z Ukrainy. Spotkanie zakończyła Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego.

BP KEP

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak - Rządzący nie są zainteresowani upraszczaniem polskiego prawa