Przewodniczący Episkopatu z wizytą do Kazachstanu

2022-09-12 20:27
Abp Gądecki
Autor: BP KEP

W dniach 14-15 września, w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie odbędzie się VII Kongres Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii. W tym roku pod hasłem: „Rola zwierzchników światowych i tradycyjnych religii w duchowym i społecznym rozwoju ludzkości w okresie popandemicznym”. Weźmie w nim udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Oprócz przywódców religijnych i duchownych z 60 państw, w kongresie weźmie udział papież Franciszek. Będzie to jego 38. podróż zagraniczna. Jej hasło brzmi: „Posłańcy pokoju i jedności”. Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że Jan Paweł II, podczas pobytu w Kazachstanie w 2001 roku, nazwał to państwo „krajem męczenników i wierzących, deportowanych i bohaterów, intelektualistów i artystów” oraz pomostem między Europą i Azją, między różnymi kulturami, narodami i religiami.

Na spotkanie z papieżem Franciszkiem wybierają się katolicy z Uzbekistanu, Kirgistanu, Turkmenistanu, Tadżykistanu i innych sąsiednich krajów. Przybędzie delegacja episkopatu białoruskiego z jego przewodniczącym bp Olegiem Butkiewiczem na czele oraz liczna grupa pielgrzymów z Rosji.

Źródło:BP KEP