Przewodniczący KEP: atak na Ukrainę to kolejna odsłona niegodziwego działania antychrześcijańskiego

2022-02-24 18:21 Justyna Bieniek
Abp Gądecki
Autor: BP KEP

To, co dokonuje się na naszych oczach, to kolejna odsłona niegodziwego działania antychrześcijańskiego, które nie bierze pod uwagę ani opinii innych ludzi, ani cierpienia innych, ani też prawa do niepodległości każdego państwa – powiedział przewodniczący Episkopatu Polski po inwazji Rosji na Ukrainę. Abp Stanisław Gądecki spotkał się dziś z dziennikarzami w Domu Arcybiskupów Poznańskich.

Podczas briefingu w Poznaniu abp Gądecki wyraził solidarność Kościoła w Polsce z Ukrainą. Przypomniał swój poranny apel, w którym w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępił działania Rosji i Władimira Putina, „uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa”. Podkreślił też, że Kościół w Polsce pragnie przyjść Ukrainie z pomocą, również materialną.

Przewodniczący Episkopatu poinformował też o specjalnym spotkaniu Rady Stałej KEP, które odbędzie się w piątek, 25 lutego o godz. 17.00 w formie on-line. Tematem będzie aktualny kryzys na Ukrainie. Omówione zostaną również możliwości pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Źródło:BP KEP