Radom: w Dniu Dziecka, słodycze i zabawki od Caritas

2023-06-01 16:08
Śmieszne dziecko
Autor: Canva

Ukraińskie dzieci, które są podopiecznymi Centrum Pomocy Uchodźcom i Imigrantom, dostały paczki ze słodyczami i zabawkami od radomskiej Caritas.

Od marca w ośrodku Caritas pracuje Irina Baranowska. - Każdego dnia w placówce przebywa kilkanaścioro dzieci. Dzisiaj malują rysunki, na których prezentują swoje marzenia, czyli zakończenie wojny i pełną rodzinę - opowiada Baranowska. Asystentem wspierającym w Centrum jest Karina Gutchenko. - Wydaliśmy paczki dla dzieci ze słodyczami i zabawkami. Opakowanie paczki to domek, który dzieci będą mogły później pomalować - wyjaśniła wolontariuszka Caritas.

Wśród dzieci, które otrzymały upominki są Artem i Marlena. - Na rysunkach widać nasze marzenia: zakończenie wojny i przebywanie z rodziną – powiedzieli zgodnie podopieczni placówki Caritas.

Centrum Pomocy Uchodźcom i Imigrantom mieści się w budynku przy ulicy Wernera 8a. Placówkę prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej. Organizacja podpisała również umowę z firmą na świadczenie usług w zakresie pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego dla obcokrajowców. W ośrodku świadczona jest pomoc w wypełnianiu wniosków, jak również opieki nad dziećmi.

Radomska Caritas realizuje projekt „Razem Możemy Więcej”, który finansowany jest ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Głównym celem jest zidentyfikowanie i niwelowanie trudności i barier, z którymi spotykają się cudzoziemcy w codziennym życiu. W ramach projektu prowadzone są m.in. lekcje języka polskiego.

Źródło:ekai