Rekolekcje o Eucharystii! Pomogą w lepszym przeżywaniu mszy świętej

2022-05-18 19:56
Rekolekcje o Eucharystii! Pomogą w lepszym przeżywaniu mszy świętej
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rekolekcje o Eucharystii! Pomogą w lepszym przeżywaniu mszy świętej

Co nowego można usłyszeć o Eucharystii? ​Jak twierdzą Paulini z Jasnej Góry, jest wiele rzeczy, których nie wiemy o tym sakramencie. Rekolekcje pomogą w lepszym przeżywaniu mszy świętej. Sprawdź szczegóły!

O. Zbigniew Ptak zaprasza na rekolekcje o Eucharystii, które mogą pomóc każdemu wierzącemu w lepszym przeżywaniu każdej mszy świętej.

- Wielu uczestników liturgii bazuje w jakimś stopniu na tym, czego dowiedzieli się podczas przygotowania do pierwszej komunii świętej, bo niestety w Polsce ta edukacja mszalna kończy się na tym poziomie - tłumaczy.

Czytaj także: Już ponad 200 ukraińskich parafii prawosławnych odeszło od Patriarchatu

Jak dodaje paulin, Eucharystia jest wielką tajemnicą, dlatego bardzo ważne jest jej dokładne zrozumienie. - Wszyscy w jakimś stopniu wiemy o tym, że każdy z sakramentów ma w jakimś stopniu moc uzdrawiania człowieka, ale tylko nieliczni wiedzą, że najbardziej uzdrawiająca ze wszystkich sakramentów jest właśnie Eucharystia. Tutaj znowu mamy ogromne braki w tej dziedzinie i będziemy sobie właśnie o tym mówić podczas tych rekolekcji - mówi.

Rekolekcje mają charakter otwarty i bezpłatny, spotkanie rozpocznie się w piątek, 27 maja Mszą świętą w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 18.30.

Więcej informacji na stronie jasnagora.com

Sedno Sprawy - Radosław Fogiel