Remont małżeński: Jak wziąć udział w rekolekcjach dla rodzin?

2022-02-02 15:42 STAN
Remont małżeński: Jak wziąć udział w rekolekcjach dla rodzin?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Remont małżeński: Jak wziąć udział w rekolekcjach dla rodzin?

Remont Małżeński - to weekendowe rekolekcje dla rodzin, które chcą zmienić lub poprawić coś w swoich ​związkach. Kolejna edycja tej inicjatywy rozpoczyna się już w najbliższy piątek 4 lutego. Jak dołączyć?

Rekolekcje przygotowuje wspólnota Rodziny Emaus z Częstochowy. W ciągu trzech dni uczestnicy wezmą udział w konferencjach, adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii.

- Przemyślenie pewnych spraw w małżeństwie, może właśnie wyremontowanie, poukładanie od nowa. No po prostu taki czas spędzony razem, żeby zastanowić się o co chodzi w tym naszym małżeństwie, jak można je rozwijać, jak można je ulepszać - generalnie taka jest idea - mówi Krzysztof Petecki ze wspólnoty Rodziny Emaus.

Czytaj także: Papież dziękuje kobietom konsekrowanym: bez was nie można zrozumieć Kościoła

Kto poprowadzi rekolekcje?

Najbliższą edycję poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie, znani ze swoich profili w mediach społecznościowych pod nazwą Początek Wieczności.

- W zasadzie ich chyba nie trzeba reklamować. To musi być o radości i o szczęśliwym małżeństwie. Oni radośnie przeżywają małżeństwo, zarażają tą energią wszystkich, więc warto posłuchać tego, co będą głosić - dodaje Petecki.

W rekolekcjach można wziąć udział zarówno stacjonarnie w Częstochowie, jak i za pośrednictwem internetu. Zapisy na stronie remont.rodzinyemaus.pl.