Rusza Solidarna Paczka, czyli Szlachetna Paczka dla Ukrainy! Jak dołączyć?

2022-05-25 17:46
Rusza Solidarna Paczka, czyli Szlachetna Paczka dla Ukrainy! Jak dołączyć?
Autor: Facebook/Szlachetna Paczka Rusza Solidarna Paczka, czyli Szlachetna Paczka dla Ukrainy! Jak dołączyć?

Zbliża się specjalna edycja Szlachetnej Paczki - ​ pomysł jest podobny, ale tym razem pomoc trafi do uchodźców z Ukrainy. Jak dołączyć? Szczegóły znajdziesz w dalszej części tekstu!

Solidarna Paczka to akcja, która będzie działała na podobnych zasadach, jak Szlachetna Paczka. Już w sobotę 4 czerwca otwarta zostanie baza rodzin, które potrzebują wsparcia.

- Wtedy będziecie mogli wejść na stronę i wybrać swoją rodzinę. Tak będzie codziennie, przez trzy tygodnie, aż do weekendu cudów. Weekend cudów to 25-26 czerwca - wtedy paczki powędrują do rodzin - mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna.

Czytaj także: Nad morzem, we wsiach i na osiedlach - wracają letnie ewangelizacje

W bazie pojawią się historie rodzin, spośród których darczyńcy będą mogli wybrać te, dla których przygotują pomoc uwzględniającą indywidualne potrzeby.

- Bardzo ważne jest też to, żeby dostarczyć to, co konkretnej rodzinie jest potrzebne. To już znamy ze Szlachetnej Paczki - każda rodzina jest inna, tutaj będzie to samo. Czasem jest to pomoc psychologa, czasem jest to rehabilitacja, czasem jest to kurs języka polskiego - bardziej intensywny niż te ogólnodostępne - dodaje Sadzik.

Bazę rodzin znajdziecie na stronie szlachetnapaczka.pl już 4 czerwca.

Sedno Sprawy - Marek Biernacki