Salezjanie z pomocą dla Ukrainy

2022-03-04 20:01 Justyna Bieniek
Salezjanie
Autor: salezjanie.pl

Już 24 lutego, pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, salezjanie organizowali w swoich placówkach liczne zbiórki na pomoc humanitarną dla ofiar wojny.

Od kilku dni, w ramach wsparcia przekazują na granicę oraz bezpośrednio do placówek salezjańskich na Ukrainie: leki, środki higieniczne i medyczne, generatory prądu, koce, żywność oraz to wszystko, co jest niezbędne. Pierwsze transporty dotarły już na miejsce, przygotowywane są kolejne. Pomoc jest udzielana za pośrednictwem salezjanów i sióstr salezjanek pracujących na Ukrainie, którzy nie opuścili kraju w tym trudnym czasie.

Polscy salezjanie udzielają też schronienia licznym uchodźcom z Ukrainy oraz studentom pochodzącym z innych krajów, którzy uciekają przed wojną przez Polskę. Wolontariusze pomagają przy zbiórkach, w segregowaniu i rozdzielaniu darów, w przyjmowaniu ukraińskich gości, w transporcie osób i rzeczy na Ukrainę. Dodatkowo organizowane są zajęcia i opieka nad tamtejszymi dziećmi, by ułatwić im adaptację w nowej rzeczywistości w Polsce.

Więcej na temat udzielanej pomocy dla Ukrainy oraz podejmowanych działań przez salezjanów w Polsce można przeczytać na stronach internetowych: https://misjesalezjanie.pl/ukraina/ https://swm.pl/projekty/wojna-strach-cierpienia-pomoz-mieszkancom-ukrainy/

Źródło:ekai