Salezjański Ośrodek Misyjny rusza z nowym projektem! Zmodernizuje placówkę w Zambii

2022-06-09 16:51
Salezjański Ośrodek Misyjny rusza z nowym projektem!  Zmodernizuje placówkę w Zambii
Autor: Salezjański Ośrodek Misyjny Salezjański Ośrodek Misyjny rusza z nowym projektem! Zmodernizuje placówkę w Zambii

Salezjański Ośrodek Misyjny rusza z nowym projektem w Zambii. Zamierza zainstalować w parafii panele słoneczne i wymienić zbiorniki na wodę. W Kazembe działa m.in. szkoła zawodowa z internatem oraz oratorium dla dzieci. Jak możemy pomóc?

- Kazembe położone jest w prowincji Luapula w Zambii. Dzieci i młodzież mają utrudniony dostęp do edukacji, brakuje pracy. Ludzie są pozbawieni perspektyw na lepsze życie. Popadają w przygnębienie i brakuje im motywacji. Salezjanie starają się pomagać dzieciom, młodzieży oraz mieszkańcom. Wiara i fundamenty moralne a także praca salezjanów na rzecz lokalnej społeczności sprawią, że ludzie zaczynają nieco bardziej pozytywnie patrzeć na lepsze jutro. Do szkoły zawodowej uczęszcza 20 uczniów, oratorium odwiedza ponad 100 dzieci dziennie. Misja w Kazembe jest także miejscem spotkań grup: modlitewnych, parafialnych, dziecięcych i młodzieżowych - informuje Salezjański Ośrodek Misyjny.

Czytaj także: Wkrótce rusza Szkoła Animatorów Misyjnych. Sprawdź szczegóły!

Dużym problemem na placówce misyjnej są braki w dostawie prądu oraz stare, zardzewiałe zbiorniki na wodę. Wszystkie działania, które prowadzą misjonarze wymagają dostępu do prądu oraz bieżącej wody. Możliwości finansowe misjonarzy są ograniczone.

- Projekt będzie polegał na: zakupie oraz zamontowaniu solarnego systemu elektrycznego składającego się z bojlera z baterią słoneczną i kolejnej baterii z inverterem, montażu słonecznego oświetlenia we wszystkich pokojach Domu Salezjańskiego oraz zainstalowaniu gniazdka w pokoju wspólnotowym tak by w ten sposób było to także miejsce pracy. Dodatkowo za zebrane pieniądze zostaną zakupione nowe zbiorniki na wodę wraz z konstrukcją mocującą - czytamy.

Jak pomóc?

Żeby projekt udało się zrealizować, należy zebrać 56000 zł. Pieniądze można wpłacać za pomocą specjalnie dedykowanej strony. Kliknij >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska